Na czym polega hydromasaż

Na czym polega hydromasaż

Na czym polega hydromasaż. Zacznijmy od tego, że hydromasaż, to rodzaj masażu podwodnego. Jest on stosowany w hydroterapii. Doskonale wpływa na kondycję naszego organizmu, jak również nawilża ciało i doprowadza je do stanu relaksu. My polecamy hydromasaż na jesienne, zimne wieczory. Każdy zasługuje na chwilę przyjemności i odprężenia.

Zasada działania hydromasażu jest bardzo prosta. Mata do hydromasażu posiada otwory, przez które wydostaje się woda pod ciśnieniem. Za pomocą wysokiego ciśnienia (80-120 mb) wydzielają się pęcherzyki zawierające powietrze z domieszką ozonu z wody, która znajduje się w wannie. Tym samym woda wzbogaca się nie tylko w ozon, ale również w tlen normalny oraz tlen w stadium tworzenia się.

Warto wiedzieć, że nasza sucha skóra w bardzo niewielkim stopniu przepuszcza gazy oraz substancje rozpuszczalne w wodzie. Zmienia się to wtedy, gdy skóra jest wilgotna oraz zmiękczona pod wpływem ciepłej wody. Nasza skóra staje się wtedy przepuszczalna przez dyfuzje, dzięki czemu jest możliwość przeniknięcia do głębszych warstw tkanek znajdującego się w wodzie ozonu. Pęcherzyki ozonu, które stykają się z powierzchnią naszego ciała „zbierają z niej niepożądane ładunki dodatnie”. Dodatkowo wykonują delikatny masaż, stymulują oraz pobudzają krążenie krwi. Pobudzenie krążenia krwi następuje w wyniku rozszerzenia się naczyń włosowatych, przyspieszenia przepływu krwi przez żyły oraz zwiększenia prędkości przepływu krwi przez naczynia obwodowe.

Na czym polega hydromasaż

Warto podkreślić, że duża ilość pęcherzyków powietrza, które nasycone są dobroczynnym ozonem, wywiera bardzo dobry wpływ na organizm.

Dzieje się to w wyniku wdychania wydostających się pęcherzyków, które mają najbardziej optymalną dla naszego organizmu zawartość ozonu. Dzięki temu znacznie lepiej i szybciej przebiega proces wchłaniania, za pośrednictwem dróg oddechowych, różnego rodzaju soli znajdujących się w leczniczych wodach.

 

Dobrym rozwiązaniem jest dodanie do kąpieli olejków. Olejki jeszcze bardziej umilą zabieg hydromasażu, a ich właściwości wpłyną pozytywnie na organizm. Zarówno same olejki, jak i ich opary. Z unoszących się cząsteczek gazu oraz cząsteczek płynu tworzy się aerozol, który z łatwością możemy wdychać.

  1. Pingback: Aromatyczne olejki do kąpieli perełkowej | blog.dr-frenkel.pl

  2. Pingback: Akcesoria z naszej oferty | blog.dr-frenkel.pl

  3. Pingback: Jestem na miejscu zdarzenia drogowego. Co robić? - Enerbat

  4. Pingback: Kilka wskazówek dotyczących prostownika - Blog PiterParts - Informacje,

  5. Pingback: Podpisano umowę na budowę placu zabaw w Pszczynie — Fly&Watch

  6. Pingback: Jak zadbać o skórzaną tapicerkę? - Enerbat

  7. Pingback: Podpisano umowę na budowę wodnego placu zabaw w Pszczynie

  8. Pingback: Zadbajmy o felgi w naszych pojazdach - Enerbat

Leave a Reply